(063) 467-04-00
(066) 349-22-72
7 днів на тиждень
З 8:00 до 19:00

Закриття виконавчого провадження, керуючись Законом України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті»

У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», у боржників з’явилась можливість зупинити незаконні дії виконавчої служби щодо виконання рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Так, даним законом запроваджено заборону на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті, що полягає в накладенні тимчасової заборони на примусове стягнення (відчуження без згоди власника) нерухомого житлового майна, яке вважається предметом застави згідно зі статтею 4 Закону України «Про заставу», та/або предметом іпотеки згідно зі статтею 5 Закону України «Про іпотеку», якщо таке майно виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами – резидентами України в іноземній валюті.

При цьому нерухоме житлове майно повинно відповідати наступним умовам:

  • повинно використовуватися як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя або бути об’єктом незавершеного будівництва нерухомого житлового майна, яке перебуває в іпотеці, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності не знаходиться інше нерухоме житлове майно;
  • загальна площа такого нерухомого житлового майна (об’єкта незавершеного будівництва нерухомого житлового майна) не повинна перевищувати 140 кв. метрів для квартири та 250 кв. метрів для житлового будинку.

Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 47 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено частково, повертається стягувачу у разі, якщо наявна встановлена законом заборона щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, якщо у нього відсутнє інше майно чи кошти, на які можливо звернути стягнення, а також щодо проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, що виключає можливість виконання відповідного рішення.

Отже, якщо Ви отримали рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки за валютним кредитом, яке набрало законної сили та перебуває на виконанні в виконавчій службі, але даний предмет іпотеки є Вашим єдиним нерухомим майном та постійним місцем проживання, площа якого не перевищує 140 кв. м. для квартир та 250 кв. м. для житлового будинку, Ви маєте можливість звернутися до виконавчої служби з заявою про повернення виконавчого документа стягувачу без виконання.

Саме такий успішний та результативний спосіб використовує Юридична фірма «Гарантія Законності» для захисту прав своїх клієнтів. Звертайтесь, і ми Вам допоможемо.