(063) 467-04-00
(066) 349-22-72
7 днів на тиждень
З 8:00 до 19:00

Законні підстави для скасування рішення Третейського суду

ins-_103Більшість кредитних договорів містять третейське застереження про порядок вирішення майбутніх спорів між сторонами, який передбачає розгляд спору у конкретному третейському суді.

Проте, навіть маючи третейське застереження у Вашому кредитному договорі, навіть отримавши рішення третейського суду не на Вашу користь, Ви ще маєте можливість таке рішення оскаржити, завдяки правовій позиції, яка висловлена Верховним Судом України в постанові від 2 вересня 2015 року у справі № 6-856цс15, відповідно до якої рішення третейського суду може бути скасовано якщо справа, в якій прийнято рішення третейського суду, не підвідомча третейському суду відповідно до закону. Верховний суд України дійшов висновку, що оскільки позичальник є споживачем послуг банку, спір виник щодо заборгованості за кредитом, третейському суду в силу положень пункту 14 частини 1 статті 6 Закону України «Про третейські суди» така справа не підвідомча.

Отже, у випадку звернення банку до третейського суду з позовом про стягнення з Вас заборгованості за кредитним договором, Ви маєте право, у передбаченому ст. 51 Закону України «Про третейські суди», звернутися до суду загальної юрисдикції з заявою про скасування рішення третейського суду протягом трьох місяців з дня його прийняття.

Навіть пропущення строку на подання заяви про скасування рішення третейського суду не є критичним, так як ст.ст. 3899, 38910 ЦПК України позичальникам надана ще одна можливість заперечити проти видачі банку виконавчого листа про примусове виконання рішення третейського суду на підставі не підвідомчості справи третейському суду.

У випадку отримання Вами рішення третейського суду або заяви банку про видачу виконавчого листа про примусове виконання рішення третейського суду, не зволікайте, звертайтеся, і юристи Юридичної фірми «Гарантія Законності» зможуть захистити Ваші права.