(063) 467-04-00
(066) 349-22-72
7 днів на тиждень
З 8:00 до 19:00

НБУ ЗАБОРОНИВ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ПРОДАВАТИ АКТИВИ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ ПРОБЛЕМНИХ БАНКІВ

Національний банк України призупинив реалізацію заставних активів проблемних банків. Валерія Гонтарєва прокоментувала дане рішення тим, що швидкість процедури пошуку покупців на проблемні активи недостатньо висока.

Другою причиною була названа низька реалізація майна. Фондом гарантування вкладів було продано лише 45 вкладів на суму 250 мільйонів, коли Нацбанк рекомендував до реалізації 432 об’єкта на суму 2,9 мільярда гривень.

Основною ж причиною зупинки продажу активів провідні юристи і фінансисти вбачають в непрозорості продажів заборгованостей. Так, фінансові організації, залучені фондом до торгів, купували активи проблемних банків за максимально заниженою ціною, в свою чергу, пропонуючи вигідні умови співпраці Фонду гарантування вкладників.

Сума, сплачена за банківські активи, виявлялася невиправдано маленькою.

Задоволеними в цій корупційній схемі залишалися все, крім вкладників банку, який став банкрутом. Зрозуміло, суми, отриманої від продажу активів, не достатньо, щоб повернути депозити населенню навіть частково.

Сподіваємося, що інструмент впливу НБУ на Фонд гарантування виявиться дієвим. І заставні активи банків далі будуть реалізовуватися за допомогою системи «СЕТАМ», адаптованої під ринкову вартість заставного майна.